Vaikų laisvalaikis

Vedų filosofija teigia, kad visuomenė privalo pasirūpinti ir apginti penkias savo grupes: moteris, vaikus, senelius, šventikus, karves. Nuo šių grupių priklauso visos civilizacijos sėkmė. Štai kodėl pirmajame Dvarakos plėtros etape buvo pasirinktas įgyvendinti vaikų stovyklų miestelis

Vaikų stovyklų miestelyje (5 hektarų) bus pastatyta apie 30 namelių, kuriuose vienu metu galės gyventi iki 100 vaikų. Tai bus stovyklauti skirti nameliai su dviaukštėmis lovomis, pilnu įrengimu, elektra. Netoliese atsiras dar keturi didesni namai, kuriuose bus gaminamas maistas, vyks paskaitos, gyvens stovyklos vadovai, galės įsikurti svečiai, bus įrengti atskiri tualetai, dušai bei ūkinės paskirties patalpos.

Didelė lauko teritorija bus suskirstyta į skirtingų veiklų erdves, pavyzdžiui, arčiausiai namų įsikurs vaikų puoselėjamas sodelis su jų auginamomis daržovėmis, vaistažolėmis, gėlėmis, kiek toliau – pramogų zona su vaikų žaidimo, krepšinio aikštelėmis, prie Neries upės – baidarės ir pirtis.

Architektūra ir idėja

Svarbiausia, kas išskirs šį vaikų miestelį iš kitų stovyklaviečių, yra tai, kad nei išoriškai, nei savo idėja šis miestelis nebus panašus į jokį kitą pasaulyje veikiantį objektą. Dvarakos teritorijoje siekiama sukurti tikrą pasakų miestą – su senovinių pilių, kokios egzistavo tik vediniais laikais, motyvais.

Be įspūdingos architektūros čia stovyklaujantys vaikai galės patirti kitokią bendravimo kultūrą – kurti tarpusavio santykius be patyčių, keiksmų, konkurencijos, smurto. Stovyklaudami jie išmoks gilesnio gamtos stichijų pažinimo, keliaus į žygius, mokysis gerbti ir mylėti kiekvieną gyvą būtybę. Čia jie susipažins su amžinybės idėja, išmoks sveikos gyvensenos pagrindų, maitinsis pilnavertišku vegetariniu maistu.